Mieszkania w Gliwicach

przez | 21 czerwca, 2020

Zakup mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji w naszym życiu, musimy więc dobrze zastanowić się, jaką nieruchomość wybrać. Każdy zwraca uwagę na inne szczegóły, ale przede wszystkim liczą się takie aspekty, jak lokalizacja, metraż i ogólny standard mieszkania.

 

Nowe mieszanie – szukaj najlepszych ofert

Niektórzy chętnie kupią nieruchomość do remontu, ponieważ chcą ją wykończyć zgodnie z własnym wyczuciem stylu. Niektórzy mają dosyć mocno sprecyzowane oczekiwania, a inni kierują się po prostu estetyką i chętnie wybierają to, co ponadczasowe. Niezależnie od tego, jak jest w naszym przypadku, warto zwracać uwagę na to, co spełni potrzeby nasze i naszej rodziny. Trochę inaczej wygląda zakup, kiedy jest to nasza inwestycja i lokowanie własnych pieniędzy. Wtedy kierujemy się przede wszystkim kalkulacją, ale również zależy nam na tym, aby mieszkanie było dobrze zlokalizowane. Wtedy zawsze będzie trzymało swoją wysoką wartość. W ostatnich latach ceny mieszkań za metr silnie pięły się do góry, obecnie nie możemy mówić o załamaniu tego trendu, ale część osób wstrzymało się z zakupem, inni uważają, że mieszkania nigdy nie potanieją, dlatego decydują się na nowe inwestycje mieszkania w Gliwicach. To wiele możliwości możemy wybrać to, co najlepiej wpisze się w nasze potrzeby.

 

Mieszkanie za gotówkę czy na kredyt?

Część osób kupuje mieszkania za gotówkę, inni z kolei starają się o kredyt. Obecnie stopy procentowe są utrzymane na rekordowo niskich poziomach i raczej taka sytuacja potrwa jeszcze kilka lat, dlatego zakup mieszkania finansowanego kredytem może być dobrym rozwiązaniem. Trzeba to jednak przemyśleć, ponieważ to zobowiązanie na kilka lub kilkanaście lat. Najczęściej oznacza to kredyt hipoteczny i dosyć przystępną comiesięczną ratę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w przypadku utraty pracy czy innych nieprzewidzianych sytuacji, możemy poczuć na swoich barkach stres i niepokój. Dlatego warto podejmować mądre decyzje inwestycyjne chociaż wszystkich błędów na pewno nie uda nam się uniknąć.