Funkcjonalność blaszanych garażów

przez | 1 września, 2020

Garaż jest bezapelacyjnie niezbędnym elementem zabudowy przydomowej. Jego funkcjonalność można zauważyć nie tylko przy garażowaniu samochodu – stanowi on również doskonałe miejsce do magazynowania przeróżnych przedmiotów. Bardzo często spotykanym elementem garażu jest również strefa wyposażona w blat i odpowiednie do pracy narzędzia. Jest to szczególnie funkcjonalna opcja w perspektywie samodzielnego wykonywania małych prac mechanicznych związanych z samochodem oraz życiem codziennym.

Konstrukcja garażu blaszanego

Jak sama nazwa wskazuje, garaż blaszany jest wykonany z odpowiednio przygotowanej blachy. Z reguły jest to blacha falista, z której formuje się kolokwialnie nazywane „blaszaki”. Zaletą takiej konstrukcji jest przede wszystkim niski koszt – szczególnie w perspektywie garażu z cegieł, czy z pustaków, gdzie poszczególne części składowe wymagają nie tylko znacznie większych nakładów finansowych, ale również pracy.
Garaż blaszany charakteryzuje się prostą konstrukcją, opartą o odpowiednio twardy stelaż, do którego przytwierdza się blachy o określonej wysokości i szerokości. Do montażu wykorzystuje się z reguły metalowe śruby. Dość charakterystyczną cechą blaszanych garaży jest ich lekkość. W tym miejscu należy uwzględnić fakt, że duże podmuchy wiatru mogłyby naruszyć konstrukcje, o ile ta nie jest odpowiednio stabilna i przytwierdzona do podłoża. W tym miejscu bardzo często stosuje się odpowiednio metody mające na celu przytwierdzenie garażu do podłoża w sposób na tyle stabilny, aby konstrukcja nie mogła „odlecieć”.

Jak nabyć garaż blaszany?

Przemysł metalu ma się bardzo dobrze, a na rynku istnieje wiele firm, które trudnią się projektowaniem oraz wykonawstwem w dziedzinie garaży z blachy, tak jak np – garaże blaszane Kalisz. Koszt postawienia blaszanego garażu jest stosunkowo niski. Nabycie odpowiedniej ilości blachy, jak również sam projekt oraz wykonanie nie należy do rzeczy kosztownych ponad standard. Warto dodać, że blaszane garaże doskonale sprawdzają się jako „tymczasowe”, ponieważ ich demontaż jest bardzo prosty i bezproblemowy.