Buty trekkingowe- jak wybrać idealne?

przez | 25 maja, 2022

Buty trekkingowe to niezbędny element każdej, pieszej wycieczki w góry i nie tylko. To właśnie one zapewniają stopom stabilność i zabezpieczają je przed nierównościami podłoża. Buty trekkingowe (https://aktywnyturysta.pl/kategoria-produktu/buty/) jednak na rynku istnieją w różnorodnych wersjach i co najważniejsze cechują się różnorodnymi parametrami. Wobec tego jakie buty trekkingowe będą idealne?

Buty trekkingowe i ich zewnętrzna powłoka- skóra czy syntetyk?

Pierwszą kwestią w zakresie wyboru odpowiednich butów trekkingowych jest ich powłoka zewnętrzna. Do wyboru mamy zarówno skórę jak i materiał syntetyczny. Śmiało można jednak powiedzieć, że tę kwestię trzeba dopasować do własnych preferencji. Warto jednak wiedzieć, że buty skórzane zazwyczaj są o wiele cięższe od modeli pokrytych warstwą syntetyczną. Niemniej jednak są one również o wiele bardziej wytrzymałe oraz wodoodporne. Buty z powłoką syntetyczną co prawda mogą mieć podobne funkcje, jednak to skóra nadaje butom trekkingowym swoistej masywności. Ten model z całą pewnością sprawdzi się podczas wymagających wypraw. Z kolei jeśli buty trekkingowe mają nam służyć głównie na niezobowiązujące, piesze wyprawy, to modele z powłoką syntetyczną sprawdzą się o wiele lepiej i co najważniejsze, będą znacznie mniej ważyć. Co ciekawe można się również w sklepach natknąć na buty trekkingowe z warstwą mieszaną, czyli skórę połączoną z materiałem syntetycznym. Tego typu obuwie trekkingowe sprawdzi się głównie na sezon letni.

Buty trekkingowe od najlepszego producenta

Obecnie można natknąć się na wiele sklepów, które w swoim asortymencie mają buty trekkingowe. Jednak zanim zdecydujemy się na ich zakup, warto przyjrzeć się, kto stoi za ich wyprodukowaniem. Nie wszystkie sklepy z butami trekkingowymi oferują profesjonalny sprzęt. Warto szczególna uwagę zwrócić na asortyment sklepu aktywnyturysta.pl. To właśnie tam można znaleźć buty znanych marek jak np. Alphatrek. Wówczas będziemy mieć pewność, że wybrane przez nas buty trekkingowe cechuje najwyższa możliwa jakość. Co więcej, będzie to również oznaczało, że posłużą nam one na więcej, niż jedynie na jedną wyprawę trekkingowym.

Buty trekkingowe i aspekty dodatkowe

Przy wyborze butów trekkingowych warto uwzględnić również niektóre, dodatkowe kwestie. Na szczególna uwagę zasługują modele, które umożliwiają odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu stopy nie będą czuły się zmęczone, a co najważniejsze, nie będą narażone na nadmierne pocenie się. Niektóre z butów trekkingowych mają dodatkową wkładkę antybakteryjną, co również ma niebagatelne znaczenie dla naszych stóp. W przypadku kobiet z pewnością niezwykle ważną kwestią podczas wyboru butów trekkingowych będzie ich design i kolorystyka. Wszystkie kwestie dodatkowe związane z butami trekkingowymi należy już dopasować do własnych preferencji. Najważniejsze jest wybranie odpowiedniej powłoki, a także producenta, by takie buty były niesamowicie trwałe. Odpowiednio dobrane, będą najlepszym towarzyszem górskich wycieczek i dzielnie zniosą każdą przygodę, która przytrafi się na trasie wędrówki.

Więcej informacji na aktywnyturysta.pl.